یکی از بزرگترین دغدغه های خانم ها ست کردن لباس و کفششان است.پس میریم که با هم چند روش ساده رو یاد بگیریم تا هنگام خرید انتخاب مناسب تری داشته باشیم.

ساده‌ترین روش برای ست کردن کفش با لباس استفاده از رنگ مشابه است. اما این روش را نمی‌توان به همه توصیه کرد؛ چه کسی برای هر کدام از لباس‌های داخل کمدش یک کفش با رنگ مشابه دارد؟

اما چند قانون ساده برای ست کردن کفش با لباس زنانه وجود دارد که با رعایت کردن آن‌ها می‌توانید بدون این که خودتان را به دردسر بیندازید در هر موقعیتی استایلی شیک و ساده داشته باشید.

 

۱. ست کردن لباس مجلسی و کفش با کمی تفاوت

لباس و کفش


برای این که به صورت اغراق‌شده‌ای «یک‌رنگ» به نظر نرسید، بهتر است، به ویژه در مورد لباس مجلسی، سراغ یک کفش مجلسی زنانه با رنگی یک درجه تیره‌تر بروید.
این قانون بیش از همه برای لباس مجلسی قرمز صدق می‌کند؛ بهتر است آن را با کفش پاشنه بلند آلبالویی ست کنید. تفاوت رنگ قرمز لباس شما با رنگ آلبالویی کفش مجلسی ممکن است چندان به چشم نیاید، اما از این که سر تا پا قرمز باشید جلوگیری می‌کند.

۲. رنگ‌های خنثی در کنار هم

لباس و کفش


برای این که همه‌ی لباس‌ها و اکسسوری‌ها عین هم نباشند و در عین حال تیپ ست شده‌ای داشته باشید، سراغ یک رنگ طبیعی و ساده و انتخاب تناژهای مختلفی از آن بروید. از رنگ‌هایی مانند، بژ، کرم، قهوه‌ای، عاجی، سفید و دیگر رنگ‌های طبیعی استفاده کنید.
مثلا می‌توانید یک پیراهن بژ را با یک کفش ساده‌ی کرم و کیف کاراملی ست کنید. به این ترتیب همچنان کمی تفاوت بین هر بخش از لباس‌هایتان دیده می‌شود و در عین حال همه چیز به خوبی با یکدیگر هماهنگ است. این یکی از مدرن‌ترین استایل‌هایی است که می‌توانید برای خودتان انتخاب کنید.

۳. اجتناب از یک اشتباه در ست کردن کفش با لباس

کفش


به جنس کفش و لباستان هم توجه کنید. اگر همه چیز درست شبیه به هم باشد، ممکن است به نظر برسد از یک تکه پارچه‌ی بزرگ یک بخش را برای لباس بریده‌اید و بخش دیگری را رویه‌ی کفش خودتان کرده‌اید.

پس اگر جنس رویه‌ی کفش و لباستان دقیقا مشابه است، بهتر است رنگ‌ها عینا مشابه نباشند. کفش را کمی تیره‌تر یا روشن‌تر از رنگ لباستان انتخاب کنید.
این تفاوت را می‌توانید در جنس کفش و لباس هم ایجاد کنید. مثلا یک پیراهن مجلسی ساتن را با یک جفت کفش مخمل هم رنگ ست کنید یا دامن جین را با کفش تخت چرم بپوشید.

۴. برای تیپ اسپرت!

تیپ اسپرت


برای لباس اسپرت زنانه می‌توانید از یک کفش ورزشی یا کتانی هم رنگ با طرح مشابه استفاده کنید. برای این که کارتان راحت‌تر باشد، می‌توانید طرح و رنگ‌های ساده‌تری را انتخاب یا مثل آنچه قبلا گفته شد از رنگ‌های خنثی در تیپ خود استفاده کنید.

۵. کنار هم گذاشتن طرح‌ها

لباس پلنگی


ست کردن طرح‌ها در کفش و لباس معمولا کار یک استایلیست و طراح حرفه‌ای است، اما شما هم با چند روش ساده می‌توانید این کار را انجام دهید. برای مثال لباس مجلسی طرح‌داری را انتخاب کنید که طرح‌های کوچک و تکرارشونده داشته باشد، سپس یک کفش با همان طرح را با آن ست کنید. برای این کار طرح‌هایی مثل خال خالی یا راه راه یا هر طرح تکرار شونده‌ی دیگری، بهترین انتخاب‌ها هستند.

می‌توانید کار خود را آسان‌تر کنید و سراغ برندهایی بروید که برای مانتوها و لباس‌هایشان یک کفش ست با طرحی مشابه هم تولید می‌کنند. به همین سادگی شما دو طرح ست شده خواهید داشت.

یک راه ساده‌ی دیگر این است که سراغ طرح‌هایی بروید که به راحتی می‌توان آن‌ها را هم در لباس و هم در کفش پیدا کرد. پلنگی یکی از آن طرح‌های پرطرفدار و پر کاربرد است. می‌توانید یک لباس با طرح پلنگی را کنار کفشی مشابه بگذارید و برای آن یک شال پلنگی هم پیدا و ست خودتان را کامل کنید.