جستجو

درباره ما

برند 361 درجه، یک درجه بیشتر از شناخته شده ها
هدف داشتن برای پیروزی به تنهایی کافی نیست، اما اگر تلاش و پشت کار چشم بادامی های کشور چین نبود، برند 361 هیچگاه موفق نمی‌شد.
یک درجه جلو تر از دیگران با برند 361

در سرزمین اژدها و برج، چشم بادامی ها در حال پیشرفت روزانه هستند. با یک مثال ساده برایتان توضیح می‌دهم.

دو برادر، آدیداس و پوما قدمتی 100 ساله دارند که به موفقیت حال رسیده اند. در مقابل برند 361 از سرزمین کهن چین به عنوان نوجوانی 16 ساله مقابل این قدمت عرض اندام می‌کند چرا که در سال 2003 تاسیس شده و عمده فعالیتش تحقیق و توسعه فناوری های البسه ورزشی است.

اگر ما ایرانی‌ها به تولید ملی خودمان افتخار می‌کنیم، 361 چند قدم از ما فراتر رفته و از ابتدا تاسیس به عنوان تولید کننده کالای ورزشی ملی، حمایتِ ورزشی از چین را وظیفه خود دانسته و می‌داند و در راستای تحقق این هدف و به منظور حمایت از رشد صنایع ورزشی کشورش از سرمایه گذاری و اسپانسرشیپ در هیچ ورزشی کوتاهی نکرده. مسابقات شیرجه زنی، سوپر لیگ تنیس روی میز، ماراتن گینگمن و Zhengkai، لیگ بسکتبال و مسابقات المپیک در کارنامه این نوجوان سرکش و جاه طلب خود نمایی می‌کند.

یک نمونه دیگر، حمایت بین قاره ای این برند در بازی های آسیایی گوانگجو 2010 وحمایت رسمی جهانی OCA در سال 2009 است. پس با اطمینان میتوان گفت با برندی حرفه ای مواجه هستیم. 

اما اگر بخواهیم از خط زمانی و کوتاه این برند بگوییم، داستان کمی جلوتر و در سال 2005 جدی شد. برای دانستن آن با ما همراه باشید.

 

361

 

2005

در آن سال 361 رتبه اول را در درجه بندی فوربس چین به عنوان یکی از شرکت‌های قدرتمند در توسعه چین معرفی شد و این سال برای 361 جالب‌تر نیز شد چرا که در بین 500 برند برتر چین قرار گرفت. همچنین آنها به عنوان برند معروف چین انتخاب شدند.

 

2006

سال 2006، برند 361 بیشتر به ملی گرایی نزدیک شد و توسط مقامات، "اداره دولتی صنایع و بازرگانی"، عنوان شناخته شده ترین علامت تجاری در چین را به خود اختصاص داد که نشان از پیشرو بودن آنها در حمایت از تولیدات ملی بود.

جهش در 2006 فراتر رفت و برند 361 درجه برندهای بین المللی را در تصاحب حق امتیاز نمایش رویداد های ورزشی . شراکت در پخش زنده CCTV از سال 2007 تا 2008 شکست داد تا بیشتر از قبل ملی گرایی چشم بادامی‌ها را تحریک کند. چرا که فرزند 3 ساله توانسته بود پهلوان‌های 90 ساله را از پا در آورد.

 

2007

موفقیت بزرگیست که میان تعداد زیادی از برند‌های معتبر، به عنوان جوانترین، با سریع ترین رشد و توسعه، انتخاب شوی. سال 2007 و در پی برگزاری مراسم جایزه سالیانه "Influencing China" که توسط مدرسه کسب و کار وارتون، شبکه Tencent، Economic Observer و فهرست اطلاعات جهانی CCTV برنامه ریزی شده بود، این برند جایزۀ برتر را به خود اختصاص داد و همچنین در جمع 500 شرکت برتر قرار گرفت.

در آپریل 2007 برای دو برابر کردن سرعت این پیشرفت، سنگ بنای پارک صنعتی علم و تکنولوژی خودشان را گذاشتند و همزمان همکاریشان را با تیم ملی بدمینتون چین آغاز کردند تا با بهره گیری از قهرمانان ملی برتر میدان بدمینتون جهانی، چین در این ورزش با سرعت بسیار رو به جلو حرکت بنماید.

همچنین در سال 2007، این برند برای باری دیگر ماراتن بین المللی Xiamen را پشتیبانی کرد. در ماه نوامبر سال 2007، 361 و سوپر لیگ بسکتبال دانشگاه چین همکاری خود را آغاز کردند. هدف از این همکاری پرورش استعداد برای این حوزه ورزشی بوده که بسیار موفقیت آمیز رقم خورد.

همان سال همکاری بین آنها و CCTV5 منجر به ساخت مرکز تفریحی بسکتبال 361 شد و بر اساس موفقیت حاصل از توافق سال 2006، تبلیغات افزایش یافت و برند خیره کننده‌ دیگری به نام Oriental Street Bal خلق شد.

و در واپسین اتفاقات سال 2007، برند 361 به صورت رسمی به رقابت های شیرجه ملی و المپیک 2008 وارد شد تا از پیروزی ورزش چین در این مسابقات حمایت کند.

 

2008

آن سال 361 بار دیگر همکاری خود را با تیم ملی بدمینتون و ستارگانی چون آن‌لی یونگبو، لین‌دان و ژانگ نینگ را از سر گرفت و بار دیگر به صورت جدی‌تر از گذشته قصد تبدیل تیم ملی بدمینتون چین به تیمی قهرمان در جهان را کرد و از همین رو تجهیزات ورزشی حرفه ای برای آنها فراهم آورد.

در سال 2008 فی‌ما‌بین 361 و شرکت بین المللی  Beijing Ogilvy Advertisement قراردادی امضا شد و نوسازی برند در تمام زمینه ها و همچنین ارتقاء استراتژی برند در دستور کار قرار گرفت تا این چشم بادامی جوان، جانی تازه بگیرد.

یکی دیگر از اموری که این برند چینی در سال 2008 به انجام رساند، عقد قرارداد با  Jinmen Marathon و Zhengkai International Maraton به منظور تشویق مردم و ترویج روجیه و فرهنگ ورزشی بین آنها بود که نهایتا برای 361 به قیمت تامین کنندگی تجهیزات ورزشی برای مسابقات ماراتن 2009 تمام شد. البته کار را برای آنها سخت کردند و 361 تبدیل به تنها تامین کننده این محصولات گشت.

برند 361 درجه (361 Degrees) در همین سال قراردادی با سوپر لیگ باشگاه تنیسِ روی میز چین امضا کرد و به عنوان حامی مالی سال 2009 شناخته شد. در آن زمان، برند 361 درجه با کمک تنیس روی میز چین و مرکز بدمینتون در جهت ساختن لیگ تنیس روی میز چین به عنوان مثالی از لیگ تنیس روی میز جهانی تلاش کرد و پیشرفت و موفقیت خود را در چین و دیگر نقاط ترویج نمود.

همچنین آنها برنده جایزه سالیانه IAI برای تبلیغات برتر در سال 2008 شده. 

2009

این سال برای برند 361 نقطه عطفیست که خودشان بسیار به آن می‌بالند. یک درجه بیشتر از دایره، در 12 مارس 2009 به طور رسمی و طی عقد قرارداد با شورای المپیک آسیا، به اسپانسر اصلی و رسمی مجتمع المپیک آسیا بدل شد که تنها چشم بادامی (چینی) است که این افتخار را بدست آورده و توانسته آن را تا به امروز نیز حفظ کند.

البته که این اتفاق در مقابل عرضه رسمی اوراق و سهام این برند در بازار بورس هنگ کنگ آن هم به صورت عمومی کمی کمتر چشم نوازی می‌کند. این عرضه در واپسین روز های ماه ژانویه سال 2009 رخ داد.

 

 

از آن سال به مدت 5 سال، تا 2014، این برند بیشتر به محکم سازی پایه های خود مشغول بود، البته این بدان معنی نیست که پیشرفت چشم گیری نداشتند، همان طور که در ادامه خواهید خواند، اشتباه این است که فکر کنیم آنها بیکار بوده اند چرا که از آن سال تازه داستانشان جذابیت اصلی خود را پیدا کرد.

 

2014

کفش 361-SENSATION معرفی شد و بازار آمریکا شمالی را به لرزه درآورد. ژانویه سال بعد جایزه Runner's World coveted Best Buy به این محصول تعلق گرفت. کفشی که با یک لایه میانی با تکنولوژی QuickFoam، چیزی شبیه به کپسول های Air max، توجه همه را به خود جلب کرد و نام 361 را بر سر زبان‌ها آن هم در سوی دیگر جهان انداخت. تکنولوژی آن ساده اما کارآمد بود، احساس و تجربه ای جدید با یک لایه گذاری منحصر به فرد که به طور عجیبی واکنش پذیر بوده و پایداری شدیدی دارد.

تکنولوژی QuickFoam، توسط برند 361 برای مدت زمان طولانی تری نسبت به فوم EVA استاندارد که در اکثر محصولات ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد مورد آزمایش قرار گرفت تا ازحفظ  خواص لایه‌گذاری آن اطمینان حاصل شود. همۀ کفش های 361 درجه در Heeluxe، یک آزمایشگاه مستقل تست کفش مستقر در سانتا باربارا مورد آزمایش قرار می‍گیرند و هر کفش مورد آزمایشی جداگانه قرار می گیرد تا خصوصیات بارز آن مطابق با استانداردهای سختگیرانۀ 361 باشد.

اصول اثر گذاری این تکنولوژی ساده است، با جذب بهتر ضربات، وزن کمتر و پوشش دهی مناسب تر، میزان مسافت طی شده و سرعت را افزایش داده و صدمات ناشی از دویدن را کمتر میکند.

2016

این سال را نمی‌توان نادیده گرفت چرا که 361 با تلاش فراوان توانست تبدیل به اسپانسر اصلی بازی‌های المپیک و پارالمپیک 2016 باشد که در برزیل و شهر ریو برگزار می‌شد. در طی این مسابقات آنها بیش از 100.000 نفر را در اکثر رشته ها تجهیز نمودند که دایره محصولات فراوانی را از کفش تا کلاه و مچ بند و حتی لوازم تخصصی را نیز شامل می‌شد.

 

361

 

در آخر

این داستان کوتاه که تنها 16 سال از آن می‌گذرد،  نشان می‌دهد که هدف هرچه قدر که بزرگ باشد، تنها با تمرکز کامل و پشت کار میتوان به آن رسید و بزرگی آن هیچ معنی ندارد. آنها میدانستند که برند‌های بزرگی همچون نایکی، آدیداس، نیوبالانس یا پوما آنقدر قدرت دارند که همه چیز را برای خودشان نگه دارند، اما 361، یک درجه از همه جلو‌تر است، آنها باور و ایمان دارند.